Od czego zacząć remont mieszkania i jak najszybciej go zakończyć

01.10.2020
0 Comments

Warning: Array to string conversion in /home/server382618/ftp/migracja/site/wp-includes/class-wp-query.php on line 4551

Warning: Array to string conversion in /home/server382618/ftp/migracja/site/wp-includes/class-wp-query.php on line 4551

Jak rozpocząć naprawę mieszkania, aby prace naprawcze nie rozciągały się na czas nieokreślony, a efekt końcowy niewątpliwie Cię zadowoli, to zostanie omówione w dzisiejszym artykule. Remont mieszkania wymaga poważnych wstępnych przygotowań. Najważniejszym punktem jest sporządzenie szczegółowego planu przyszłych napraw, z uwzględnieniem najmniejszych niuansów. Rozważ punkt po punkcie porady specjalistów dotyczące prawidłowej organizacji prac naprawczych w domach i mieszkaniach.

W tym artykule:

  1. Jakie naprawy w Twoim mieszkaniu są potrzebne: kosmetyczne czy generalne
  2. Zdecyduj się na projekt wnętrza i plan remontu
  3. Określ kolejność renowacji pomieszczenia
  4. Naprawy będą przeprowadzane samodzielnie lub przy pomocy specjalistów.
  5. Sporządź listę wymaganych materiałów i narzędzi
  6. Obliczanie wydatków
  7. Urlop lokalu
  8. Od czego zacząć naprawę oddzielnego pomieszczenia i jaka jest kolejność prac
  9. Jakie naprawy w Twoim mieszkaniu są potrzebne: kosmetyczne czy generalne

Jakie naprawy w Twoim mieszkaniu są potrzebne: kosmetyczne czy generalne

Przede wszystkim musisz zdecydować o złożoności i wielkości przyszłych napraw. Aby mieszkanie było jasne i czyste, czasami wystarczy przeprowadzić kosmetyczne, powierzchowne naprawy: wymianę tapety, wybielenie sufitu, wymianę starego linoleum, pomalowanie ścian itp.

Jeśli chcesz całkowicie pozbyć się wszystkiego, co nudne i stare, zdecyduj się na generalny remont z wymianą okien, wyrównaniem ścian, montażem nowych podłóg, nowoczesnymi sufitami. Twój dom zostanie przekształcony i stanie się nowy i piękny.

Nie należy odmawiać pomocy doświadczonym specjalistom podczas wykonywania poważnych napraw. Jest to szczególnie ważne w przypadku tworzenia nowoczesnego projektu dla Twojego mieszkania, w tym przebudowy i wyburzania niektórych ścian i ścianek działowych.

Zaplanuj prace remontowe w oparciu o swoje możliwości finansowe.

Zdecyduj się na projekt wnętrza i plan remontu

Najpierw zdecyduj o wnętrzu i wystroju każdego pokoju, który planujesz zmienić w swoim mieszkaniu. Możesz zasięgnąć porady profesjonalnego projektanta, co nieznacznie zwiększy Twoje całkowite wydatki finansowe na naprawy. W przypadku pomieszczeń, w których będzie prowadzony remont, konieczne jest wykonanie szczegółowych rysunków kolejnych etapów prac remontowych.

Zalecamy wykonanie pięciu szczegółowych szkiców renowacji dla każdego pomieszczenia. Na pierwszym rysunku wyświetl widok z góry pomieszczenia, a na pozostałych czterech każdą ścianę. Uzupełnij każdy rysunek szczegółowym opisem i planem sekwencyjnej realizacji prac naprawczych, co pozwoli uniknąć przeoczeń i nieścisłości w pracy.

Podczas sporządzania szkicu naprawy zaleca się wskazanie:

Przemyśl lokalizację mebli. Na te ściany, które będą najbardziej rzucały się w oczy, należy zwrócić szczególną uwagę i zastosować najwyższej jakości wykończenie.

Zastanów się, gdzie najlepiej umieścić lampy i żyrandole, aby światło jak najlepiej oświetlało pomieszczenie.

Biorąc pod uwagę lokalizację sprzętu AGD, należy wskazać lokalizacje gniazd. Aby następnie poprawnie zaprojektować instalację elektryczną we wszystkich pomieszczeniach.

Rozważ lokalizację głównych elementów dekoracyjnych: obrazów, mozaik, ceglanych ścian.

W planie naprawy należy wskazać pożądane wykończenie: tapetowanie ścian, malowanie itp. Aby podzielić pomieszczenie na oddzielne strefy, projektanci zalecają pomalowanie jednej ze ścian na inny kolor, aby się na nim skupić i wizualnie podzielić pomieszczenie. Te momenty również muszą znaleźć odzwierciedlenie w planie.

Ustal kolejność renowacji pomieszczenia

Zgodnie z zaleceniami doświadczonych specjalistów, aby uniknąć niepotrzebnego zabrudzenia i zapylenia podczas wykonywania prac naprawczych, zaleca się przede wszystkim przeprowadzać naprawy w pomieszczeniach najbardziej oddalonych od drzwi wejściowych. W końcowym etapie naprawy wskazane jest wybranie pomieszczeń przejściowych i korytarza, przez który nieustannie zamiatane są materiały budowlane i narzędzia. Jest to konieczne, aby nie poplamić ani nie zarysować wykończenia już naprawionej ściany, aby nie uszkodzić nowej podłogi.

Dodatkowym zabezpieczeniem naprawianego pomieszczenia może być folia celofanowa (mocowana na zewnątrz drzwi), która niezawodnie zabezpieczy pomieszczenie przed zabrudzeniami konstrukcyjnymi, kurzem, tynkiem, farbą i przypadkowym uszkodzeniem.

Naprawy będą przeprowadzane samodzielnie lub przy pomocy specjalistów.

Nie wykonuj samodzielnie wszystkich napraw. Na Państwa życzenie wykonanie wszelkich prac naprawczych lub tylko wykonanie szczególnie skomplikowanych napraw możemy powierzyć wykwalifikowanym specjalistom. Po pierwsze, doświadczenie i wiedza pozwolą im szybko i sprawnie przeprowadzić naprawę. Po drugie, nie trzeba dodatkowo kupować drogich narzędzi, za pomocą których wylewka jest idealnie wylewana na podłogę lub układane są płytki.

Nawet jeśli montaż drzwi wewnętrznych wydaje Ci się łatwy, najmniejsza niedokładność jest tutaj niedopuszczalna. Oczywiście możesz powiesić i zaaranżować meble kuchenne, wyrównać ściany i trochę pomalować. Ale zaufaj specjalistom w zakresie bardziej złożonych prac naprawczych, abyś nie musiał ich powtarzać, co może znacznie zwiększyć Twoje koszty finansowe naprawy.

Sporządź listę wymaganych materiałów i narzędzi

  1. Po ostatecznym wyborze projektu wyglądu pomieszczeń, mebli i wnętrz konieczne jest sporządzenie pełnej listy wymaganych materiałów budowlanych. Ich liczba i całkowity koszt zależą od wielkości prac naprawczych i sposobu ich wykonywania. Jeśli budżet na to pozwala, musisz kupić materiały budowlane z niewielkim zapasem.
  2. Zrób osobną listę elementów dekoracyjnych: stojaki, półki, lustra, obrazy itp. Rozpocznij zakupy od wybranych elementów dekoracyjnych. Jeśli planowany element wystroju nie jest dostępny, można szybko zmienić lub stworzyć nową wersję projektową remontu mieszkania.
  3. Sporządź listę potrzebnych narzędzi budowlanych do wykonania naprawy. Aby to zrobić, możesz skorzystać z porady sprzedawcy w sklepach ze sprzętem lub wykwalifikowanych mechaników.

Obliczanie wydatków

Po wykonaniu prac przygotowawczych: sporządzeniu planów i szkiców naprawy, sporządzeniu wykazów niezbędnych materiałów i narzędzi, podjęciu decyzji o możliwości samodzielnej naprawy lub przy pomocy specjalistów od napraw, będzie można obliczyć przybliżony całkowity koszt planowanej naprawy.

Nie powinieneś spieszyć się z zakupem wszystkich materiałów podczas wizyty w swoim pierwszym sklepie. Na sporządzonych listach materiałów i narzędzi zapisz ceny różnych sklepów, co pozwoli Ci dokonać zakupów przy minimalnych kosztach. Dokładnie rozważ wybór usług personelu naprawczego. Zwróć szczególną uwagę nie tylko na proponowany koszt prac naprawczych, ale także na opinie znajomych na temat jakości usług naprawczych.

Zwolnienie pomieszczeń

Aby zabezpieczyć meble przed uszkodzeniami, zabrudzeniami budowlanymi i kurzem, należy zbierać je w centralnej części pomieszczenia. Następnie ostrożnie przykryj folią. Zwolni to dostęp do ścian i sufitu. Przenieś drogi sprzęt i ubrania do innych pomieszczeń.

Od czego zacząć naprawę oddzielnego pomieszczenia i jaka jest kolejność prac

Prace naprawcze należy rozpocząć od najbardziej zakurzonych: wymiana klocków okiennych, pochyłości okien i montaż nowych parapetów. Pozwoli to uniknąć brudu i kurzu podczas prac malarskich, kiedy nie wolno otwierać okien, aby uniknąć ekstremalnych temperatur i wzrostu wilgotności. Kiedy instalowane są okna, skarpy i parapety, przykryj je folią lub płytą pilśniową, aby uniknąć przypadkowego uszkodzenia mechanicznego i zanieczyszczenia.

Zaznacz miejsca instalacji dodatkowych gniazd, wykonaj okablowanie elektryczne. Na tym etapie nie instaluj gniazd ani nie podłączaj ich do obudowy.

W przypadku prac spawalniczych (np. Przy wymianie grzejników) wykonuj je jednocześnie w różnych miejscach mieszkania, aby szybko zakończyć ten zapylony i trudny etap prac, czasem z wyburzaniem ścian.

Przed naprawą ścian, podłóg, sufitów należy sprawdzić ich stan za pomocą lasera lub poziomu wody. Zacznij od najgrubszych warstw zaprawy. Gdy wyschną, możesz przeprowadzić inne drobne naprawy bez przestojów.

Po zakończeniu tego etapu przygotowawczego przystąp do prac naprawczych, wykonując je w następującej kolejności: naprawa sufitu, ścian, podłogi. Najpierw prace wykonuje się za pomocą szpachli, cementu, mieszanek gipsowych. Następnie rozpoczynają prace przy montażu podłogi, drzwi, skarp.

Końcowe naprawy:

Wklejanie lub malowanie sufitu.

Tapetowanie lub malowanie ścian.

Montaż podłogi.

Montaż listew przypodłogowych, parapetów, listew.

Leave a Comment